Корзина
1046 отзывов
Стань нашим постоянным клиентом и получай скидкиПодать заявку
Оригинальные запчасти к ноутбукам и планшетам
+380930501003
+380
93
050-10-03
+380
93
050-10-03
Life
+380
68
326-47-47
Kyivstar
+380
95
588-67-63
MTC

Як продовжити термін життя ноутбука?

Як продовжити термін життя ноутбука?

18.05.16

Незважаючи на те , що ноутбук як портативний пристрій розроблявся з урахуванням можливої ​​перенесення і багато моделей досить непогано переносять транспортування , є чинники , вплив яких на пристрій може привести до його поломки . Серед них можна перерахувати наступні : різкий перепад температур , попадання рідини , зайва вібрація , гроза, некваліфікований ремонт або модернізація . Нижче розглянемо кожен з них окремо.

Отже , різкий перепад температури. Це найпоширеніша і при цьому далеко не найочевидніша причина поломки пристрою. Хвилину тому ви читали сайт новин на теплій кухні , а зараз несете його по холодній вулиці на роботу в сумці (особливо актуально для зими). Приходимо на роботу , включаємо ноутбук в мережу і починаємо активно його використовувати. Здавалося б , нічого нестандартного тут не написано , я для пристрою це може стати фатальним. Причина - зміна температури від теплої до холодної і назад. Чим небезпечна така ситуація? Як відомо з шкільного курсу фізики , в таких випадках утворюється конденсат , а через нього можуть вийти з ладу основні його компоненти . Що робити ? Дати йому хоча б 20 хвилин на те , щоб він просох і налаштувався на нову температуру.

Попадання рідини. У разі потрапляння невеликого обсягу рідини на клавіатуру можна спробувати просушити пристрій , перевернувши його кришкою вгору. Ні в якому разі не можна використовувати фен. При тривалій просушування феном клавіші попросту розплавляться . Якщо рідини було багато - вона потрапила на материнську плату , а в 90 % випадків це веде до загибелі пристрою. Якщо у вас немає достатньої кваліфікації для проведення ремонтних робіт , негайно несіть його в сервісний центр . Там його розберуть , просушать окремі деталі і т.д. Якщо ушкодилася материнська плата - її ремонт влетить у копієчку , тому часто найбільш розумним варіантом є покупка нового ноутбука.

Поточний стан автомобільних доріг ставить нову проблему перед власниками ноутбуків - надмірна вібрація . Самим чутливим елементом ноутбука до такого типу впливу є жорсткий диск . При тривалому впливі вібрації він в буквальному сенсі може посипатися . При цьому потрібно буде не тільки купувати новий накопичувач , але і швидше за все , відновлювати дані з поламаного . А це зараз коштує недешево. При ручній транспортуванні ноутбук піддається вібрації в трохи меншій мірі , тому потрібно відразу придбати спеціальну сумку щоб мінімізувати вплив цього фактора. Якщо плануєте постійно возити його з собою , відмінним рішенням є комплектація ноутбука SSD -накопичувачем . Йому ніяка вібрація не страшна.

Наступна причина частого виходу ноутбуків з ладу є гроза . Правда , з ноутбуками все набагато простіше , ніж зі стаціонарними комп'ютерами. Їх можна просто відключити від електромережі і працювати на акумуляторі поки гроза не закінчиться. Якщо є джерело беспребойного харчування або хороший стабілізатор , можна живитися і через нього . Також варто перевірити екранування мережевого кабелю , через нього під час грози може вигоріти солідну ділянку материнської плати .

Інтернет зараз переповнений нотатками різних кулібіних , які роблять з ноутбука мало не літак легким рухом руки. Так , при відповідних уміннях і досвіді можна модернізувати ноутбук , перепоювати різні його компоненти , проводити ремонт , але якщо ви не впевнені у своїх силах , ніколи цього не робіть . Набагато простіше , швидше і що найголовніше , дешевше скористатися послугами сервісного центру . Тільки це гарантує , що після втручання ваш ноутбук не перетвориться на купу непотрібного металобрухту.

Сподіваємося , що дані рекомендації заощадять вам чимало грошей і продовжать життя вашого ноутбука.