Корзина
1046 отзывов
Стань нашим постоянным клиентом и получай скидкиПодать заявку
Оригинальные запчасти к ноутбукам и планшетам
+380930501003
+380
93
050-10-03
+380
93
050-10-03
Life
+380
68
326-47-47
Kyivstar
+380
95
588-67-63
MTC

Чому вимикається ноутбук?

Чому вимикається ноутбук?

18.05.16

У самовільного відключення ноутбука є як апаратні , так і програмні причини , при цьому він може вимикатися як при роботі від акумулятора , так і при роботі від електромережі . Програмні здебільшого пов'язані з не зовсім коректною роботою антивірусних програм , але про це трохи пізніше , а почнемо ми з апаратних . Отже , найпопулярніші :

Ноутбук відключається при роботі з акумулятором

Причина полягає або в несправності самої батареї , або в неправильній роботі контролера рівня заряду. Проблема вирішується або заміною батареї , або походом з нею в сервісний центр .

Перегрів

Забиті вентиляційні отвори , непрацюючі або погано працюючі вентилятори , засохла термопаста на процесорі і так далі. У 90 відсотках випадків ноутбуки вимикаються через перегрів . Коли температура процесора піднімається до критичної позначки , з метою його збереження система вимикається . Перш , ніж це відбудеться , знижуються частоти процесора і він працює повільніше. У випадку з несправним кулером цього виявляється недостатньо. Те ж саме відбувається і коли забиті вентиляційні отвори - або пилом , або чимось закриті , наприклад ноутбук поставлений на килим або ковдру : немає звідки брати повітря для вентиляції , підвищується температура.

Визначити цю неполадку елементарно : тримаючи на ноутбуці руки ви або відчуєте , що він гарячий , або вентилятор буде шуміти , або завантаження процесора буде на рівні 100 % і після цього він вирубиться . Ноутбук чистимо , продуваємо , якщо не допомогло - або розбираємо самостійно ( потрібно вміти це робити перш , ніж братися за викрутку ) і чистимо вентилятори , або несемо в сервісний центр . В основному перегрівається пристрій в іграх , при перегляді фільму у високій якості або інших ресурсоємних завданнях.

Окислення роз'єму

Наступна за популярністю причина - окислення одного з роз'ємів в ноутбуці. Як правило , це відбувається через неправильну експлуатації ноутбука ( з теплого в холодне і відразу включаємо ) або неправильного температурного режиму , в якому він використовується. Вирішується проблема шляхом заміни і перепайки даного роз'єму. Для вирішення доведеться однозначно звертатися в сервісний центр , інакше виявити неполадку самостійно навряд чи вийде.

Тріщина на материнській платі

Ще одна популярна причина , особливо на досить старих ноутбуках або на тих , які дуже активно використовуються і не завжди в сприятливих умовах . На материнській платі внаслідок удару або навіть несильного падіння утворюється тріщинка . Вона може бути непомітна на перший погляд , але виявити можна простим способом: як тільки пристрій включилося , натискайте пальцями в різних місцях. Якщо він вимикається саме після цього - причина відома , але впоратися з нею допоможуть тільки в сервісному центрі .

Погано пропаяни контакти

Цей симптом теж характерний для ноутбуків «у віці» або бюджетних моделей , які використовують не шкодуючи. Виявити може тільки професіонал при повному розбиранні пристрою.

І наостанок , програмні причини виключення ноутбука :

Антивіруси
Так , через них теж може вимикатися комп'ютер з причини надмірного споживання системних ресурсів і 100 % навантаження процесора , яку такі програми створюють в процесі сканування вірусів «на льоту ». Якщо ж у комп'ютера до того ж погано працює система охолодження , через антивірусів він буде відключатися ще частіше. Вирішується проблема установкою брандмауера і перемиканням антивіруса в пасивний режим , коли диски скануються тільки за запитом.

Автоматична перезавантаження при відмові системи

Якщо система висне через якогось процесу , система перезавантажується автоматично. За замовчуванням ця опція на кожному комп'ютері включена . Рекомендуємо її відключити (Мій комп'ютер - Додатково - Параметри - Відмова Системи - знімаємо галочку з пункту « Виконати автоматичну перезавантаження »).