Корзина
1046 отзывов
Стань нашим постоянным клиентом и получай скидкиПодать заявку
Оригинальные запчасти к ноутбукам и планшетам
+380930501003
+380
93
050-10-03
+380
93
050-10-03
Life
+380
68
326-47-47
Kyivstar
+380
95
588-67-63
MTC

Чому не включається ноутбук?

Чому не включається ноутбук?

18.05.16

Для початку визначимо , що взагалі означає «включається » або « не включається ». За повне включення ми будемо вважати успішну завантаження операційної системи і початок її роботи , з появою зображення на екрані і нормальною роботою мишіілі трекпада разом з клавіатурою.

Насправді , перш ніж дійти до завантаження етапу , ноутбук проходить через кілька етапів , і на кожному з цих етапів він теоретично може зупинитися і далі не завантажуватися. Етапи можна виділити наступні:

  1. Включення
  2. Ініціалізація і поява зображення на дисплеї
  3. Завантаження операційної системи
  4. Працююча операційна система

Розберемо кожен етап окремо в можливих варіантах.

Ноутбук не включається

Якщо ноутбук не включається ( ніяк не реагує на натискання , ніби не підключений в мережу або відсутній батарея), причин може бути декілька:

Не працює батарея ноутбука. Пробуємо включити пристрій від мережі , попередньо батарею витягши . Можна віднести її в сервіс , можливо , поламався один з контролерів , тоді ремонт буде коштувати недорого. У гіршому випадку потрібно буде придбати нову батарею.

Згорів блок живлення ноутбука. Це перше , що потрібно перевірити перш , ніж приступати до діагностики пристрою. Візьміть у сусідів адаптер і спробуйте підключити пристрій з ним. Якщо не вийде - тоді вже справа в самому ноутбуці.

Поламалася материнська плата ноутбука. Це вже серйозніше і можливих поломок в материнській платі може бути багато: неможливість завантаження BIOS , сталося коротке замикання на одному з елементів (харчування , північний або південний мости і так далі).

Ноутбук не проходить ініціалізацію

За ініціалізацію прийнято вважати активацію відеокарти і материнської плати з процесором , пам'яттю і жорстким диском з подальшим виведенням інформації від них на дисплей. Якщо говорити простою мовою - це все , що з'являється на дисплеї ноутбука перш , ніж на ньому з'явиться логотип Windows. Тобто , ноутбук включився , заробив кулер , кліпнули лампочки на клавіатурі , але далі нічого не відбувається. На дисплеї зображення немає, кулер продовжує шуміти. Уявімо , що дисплей справний і справа в іншому . Можливі причини :

  • Відсутність або неправильне підключення процесора , пам'яті , або відеокарти. Вирішується шляхом перевірки правильності підключення .
  • Проблема з BIOS. Вирішується шляхом перевстановлення BIOS з дискети , правда доведеться для цього нести пристрій до сервісного центру.

Не працює дисплей ноутбука

Ноутбук включився , кулер заробив , але ніякого зображення на екрані ноутбука немає. Якщо у вас не стоїть пароль на вхід в ОС і не відключені звуки при завантаженні , система завантажиться , про що сповістить характерним звуком. Якщо пароль на вхід є, чекаємо пару хвилин , «наосліп » його вводимо і чекаємо , поки почуємо звук. Третій варіант: наша ОС не видає ніяких звуків при успішній завантаженні. З дуже великою ймовірністю не працює дисплей , або шлейф , що йде від материнської плати до дисплея. Можна, звичайно , розібрати пристрій і перевірити шлейф , а можна віднести його в сервісний центр . У чому саме проблема - пояснять вже там .

Чи не запускається жорсткий диск ноутбука

У разі неправильного функціонування жорсткого диска далі процесу ініціалізації пристрій теж не просунеться , а зависне в пошуках жорсткого диска. Потрібно відзначити , до BIOS пристрій доходить завжди безпомилково , бо працездатність материнської плати від жорсткого диска не залежить. У цьому випадку справа може бути не тільки в самому жорсткому диску, але і в південному мосту , хоча по правді кажучи , трапляється все ж набагато частіше.

Чи не запускається Windows на ноутбуці

Проблема в даному випадку виключно програмна . Як правило , основною причиною є пошкоджена структура системних файлів. Вирішується відновленням або перевстановлення операційної системи.