Корзина
1041 отзыв
Стань нашим постоянным клиентом и получай скидкиПодать заявку
Оригинальные запчасти к ноутбукам и планшетам
+380930501003
+380
93
050-10-03
+380
93
050-10-03
Life
+380
68
326-47-47
Kyivstar
+380
95
588-67-63
MTC
Перегрів процесора відео карти і комп'ютера в цілому.

Перегрів процесора відео карти і комп'ютера в цілому.

Перегрів процесора відео карти і комп'ютера в цілому.

18.05.16

Як уникнути перегріву комп'ютера? Мабуть , багато хто замислювалися над цим важливим питанням , а ті хто подбав про охолодження змогли чином вчасно врятувати свій комп'ютер від ремонту .
Ремонт комп'ютерів через перегрів дуже поширена поломка . У першу чергу страждають процесори оскільки вони є основним обчислювальним центром ПК і в результаті чого дуже нагріваються . Другими на сходах невдач стоять відео карти. На них теж доводиться не малий обсяг продуктивності особливо при роботі з іграми. Об'єднуючим фактом процесорів і відео карт є наявність у них кулерів ( англ. cooler - охолоджувач ) , вентиляторів які в міру своєї дефектності , терміну служби , забрудненості або інших показників виходять з ладу і піддають поломці пристрою які охолоджують.

З одного боку потужний кулер забезпечить необхідне охолодження , але в той же час постійний обмін повітрям сприяє накопичення великої кількості пилу , який осідає в системному боке комп'ютера і на стінках радіатора , що з часом , без своєчасної чистки створить умови для ще більшого нагріву .


Для того що б відповісти на це питання потрібно дотримуватися невеликої кількості правил. У першу чергу дотримуватися рекомендації щодо встановлення та розміщення комп'ютерів. Дотримуватися « гігієну » ПК. Тобто регулярно повинна виробляється чищення комп'ютера від пилу. За допомогою температурних датчиків або спеціальних програм контролювати нагрів основних компонентів комп'ютера.


Серед програм для відображення температури комп'ютера найпопулярнішими є наступні:
- Everest - виконує діагностику комп'ютера і відображає температуру (процесор , материнська плата , монітор і відеопідсистема ) Перевіряє : операційну систему , драйвера , всі встановлені і окремо програми запуску , запущені процеси , ліцензії , хотфікси . Виконує тест перевірки продуктивності комп'ютера і його порівняння з еталонними результатами ..
- Core Temp - програма для контролю температури процесора. показує температуру кожного окремого ядра в кожному процесорі , встановленому в системі. Залежно від навантаження відображає зміну температури процесора. Працює з усе серією процесорів Intel Core і Core 2 , і процесорами AMD в лінійці AMD64 .
MBProbe - невелика програмка основним завданням , якої є відстеження напруг , температур і роботи систем охолодження та їх корекції . Використання недосвідченим користувачам не рекомендовано !
SpeedFan - безкоштовна програма , контролює температуру , швидкість обертання кулера і його напругою . Показує нагрів жорсткого диска , якщо HDD підтримує цю функцію.
HDD Temperature - програма для відображення температури жорсткого диска. Контроль температури вінчестера здійснюється за рахунок технології SMART ( на сьогоднішній день ця технологія застосовується в більшості сучасних HDD)
CPU -Z - програма для збору всієї технічної інформації про комп'ютер . Працює під всіма операційними системами сімейства Microsoft Windows , починаючи з Windows 95 і закінчуючи Windows 7. Дозволяє докладно подивитися дані центрального процесора , відеокарти , материнської плати і оперативної пам'яті.

Варто відзначити , що перегрів комп'ютера може спричинити за собою дуже серйозні наслідки і навіть поломку при якій ремонт комп'ютера буде неможливий. Особливо обережним слід бути з « розігнаним » системами , де за рахунок збільшення продуктивності значно збільшується і нагрів. Не дивлячись на те , що розгін комп'ютера це прерогатива оверклокерів (від англ. Overclocking - примусове підвищення швидкодії компонентів комп'ютера за рахунок прихованих заводських можливостей) потрібно бути особливо уважним з показниками і контролювати систему особливо в теплу пору року.

Симптоми перегріву комп'ютера.
Перше на що слід звернути увагу це швидкодія . Якщо ви помітили , що Ваш комп'ютер став працювати повільніше , особливо при підвищеному навантаженні ( запуск програм , ігор) це може бути однією з ознак перегріву або недостатнього охолодження. Так само слід звернути увагу на падіння продуктивності з моменту включення і роботи комп'ютера в перші 20 хвилин. Дуже часто комп'ютер працює нормально , поки не нагріється , а потім гальмує або вимикається.
Подивіться, крутяться Чи всі вентилятори на задній частині корпусу (залежно кіт конструкції вентилятори можуть бути спереду і збоку)

Що робити якщо комп'ютер перегрівається ?
Якщо Ви підозрюєте або визначили , що Ваш комп'ютер перегрівається перше, що слід зробити це припинити його експлуатувати . Якщо Ваш комп'ютер знаходиться на гарантійному або абонентському обслуговуванні , Вам необхідно звернеться в Ваш сервісний центр для діагностики комп'ютера . Не рекомендоване самостійно розбирати і виконувати ремонт комп'ютера не маючи відповідної освіти та кваліфікації.