Корзина
1045 отзывов
Стань нашим постоянным клиентом и получай скидкиПодать заявку
Оригинальные запчасти к ноутбукам и планшетам
+380930501003
+380
93
050-10-03
+380
93
050-10-03
Life
+380
68
326-47-47
Kyivstar
+380
95
588-67-63
MTC
Сейчас компания не может быстро обрабатывать заявки клиентов. Заказы и сообщения для компании, присланные с 19.08.2017 до 20.08.2017, будут обработаны позже. С 21.08.2017 компания продолжит работу в обычном режиме.
Батарея (акумулятор) ноутбука. Як продовжити термін автономної роботи ноутбука.

Батарея (акумулятор) ноутбука. Як продовжити термін автономної роботи ноутбука.

Батарея (акумулятор) ноутбука. Як продовжити термін автономної роботи ноутбука.

18.05.16

Якщо все інші комплектуючі (процесор , графічна карта , вінчестер і т.д. ) впливають , здебільшого , тільки на продуктивність , то батарея - це моторчик вашого ноутбука , від якого безпосередньо залежатиме , скільки він пропрацює далеко від мережі - жалюгідні півтори години або ж всі дев'ять ?

Найважливішою характеристикою акумулятора є кількість осередків (секцій) , з яких він складається . Зараз, як правило , вже не випускаються батареї менше ніж з трьох секцій , а якщо вже говорити про максимальну кількість , то воно може досягати 12 -ти. Але найчастіше на ноутбуках можна зустріти 6- секційні батареї , трохи рідше - 9- ти і 3 - х секційні . Останні зазвичай встановлюють на нетбуки або на тонкі і легкі пристрої , тому що чим менше осередків , тим , відповідно, менше вага самої батареї і разом з нею ноутбука.

Зараз на ноутбуках присутні в основному літій - іонні ( Li- Ion) батареї , іноді - літій- полімерні (Li- Polymer ) , які , до речі , за своїми характеристиками трохи випереджають перші . Як правило , терміни автономної роботи звичайного ноутбука складають близько 3 -х годин , однак є моделі , які працюють набагато довше. Це залежить не тільки від батареї , але і від типу процесора і графічної карти , які встановлені в ноутбуці (чим вони потужніші - тим більше енергії вони будуть витрачати ) , а також від наявності можливості регулювати рівні енергоспоживання .

Відразу після покупки ноутбука слід провести декілька циклів ( 3-4) повної розрядки і зарядки акумулятора. Це дасть йому можливість як би « розгойдатися » і здобути повну свою ємність. Далі , якщо ваш ноутбук більшу частину часу буде працювати від мережі , все ж хоча б раз на місяць давайте батареї повністю розрядитися і зарядитися. Цілком може бути , що ви взагалі захочете від'єднати акумулятор і користуватися ноутбуком без нього ( звичайно , якщо ваш пристрій дозволить це зробити) - тоді найкраще зберегти в ньому оптимальний заряд , який складає близько 40%. Якщо зберігати батарею повністю розрядженою , то вона неодмінно вийде з ладу , причому дуже швидко. У будь-якому випадку , вам слід пам'ятати , що навіть якщо батарея зберігається окремо , то вона поступово буде розряджатися - приблизно на 5 % за один місяць.

Не рекомендовано працювати з ноутбуком в дуже жарких або холодних кліматичних умовах - вони теж не дуже добре впливають на стан акумулятора. Якщо вона вище +50 градусів Цельсія або нижче -20 , то краще не користуватися пристроєм. Найоптимальніша температура для нього становить +15 ... +35 градусів.

Звичайний термін служби батареї становить приблизно 2-3 роки , протягом яких її заряд постійно падає , поки вона не стає практично марною. Після цього , звичайно ж , краще всього купити нову - для різних моделей ноутбуків вони різні , так що обов'язково звертайте на це увагу. Є й можливість відремонтувати стару батарею , замінивши в ній всі елементи . Однак це , природно , пов'язане з деяким ризиком , оскільки при ремонті її легко пошкодити. Хороший ремонт обов'язково буде коштувати немаленьких грошей . Купувати старі акумулятори ми вам не рекомендуємо , оскільки такий пристрій цілком може виявитися неякісним і вийти з ладу через місяць.

Максимально продовжити термін автономної роботи можна в тому випадку , якщо ви нормально експлуатуєте батарею , не перегріватися і не переохолоджуватися її , а також дотримуєтеся всі дані вам вище поради . Можна відрегулювати профілі енергоспоживання (вони є в більшості ноутбуків) , встановивши найекономічніший - він знизить продуктивність пристрою і зменшить яскравість дисплея , однак дозволить збільшити час роботи від батареї. Крім того , якщо ви плануєте надовго опинитися в тому місці , де буде не дістатися до мережі , то краще всього запастися додатковою батареєю , і , коли сяде перша , просто вставити другу. Якщо у вас буде в наявності автомобіль, то зарядити ноутбук можна буде і від нього - для цього потрібно купити спеціальний перехідник , який дозволить підключити пристрій до автомобільного акумулятора .