Корзина
1046 отзывов
Стань нашим постоянным клиентом и получай скидкиПодать заявку
Оригинальные запчасти к ноутбукам и планшетам
+380930501003
+380
93
050-10-03
+380
93
050-10-03
Life
+380
68
326-47-47
Kyivstar
+380
95
588-67-63
MTC
Жорсткий диск (вінчестер) HDD і SSD-диск в ноутбуці

Жорсткий диск (вінчестер) HDD і SSD-диск в ноутбуці

Жорсткий диск (вінчестер) HDD і SSD-диск в ноутбуці

18.05.16

Жорсткі диски , що встановлюються в ноутбуки , мають ряд своїх відмінних властивостей .

По-перше - це , звичайно , розміри ( всередині ноутбука , як ми знаємо , місця все ж замало ) . Якщо звичайний жорсткий диск може мати розмір 3,5 " , то« ноутбучний » - 2,5" . При апгрейді ноутбука слід мати це на увазі.

По-друге , у них , як правило , нижче швидкість обертання шпинделя , що робиться в цілях економії споживання енергії. Зараз загальноприйнятим « стандартом» є 5400 об / хв . Для ігрових та мультимедійних ноутбуків дана величина може бути збільшена до 7200 об / хв . Нагадаємо , що від цього параметра залежить час доступу до жорсткого диска і швидкість , з якою він передає дані . На деякі ноутбуки досі встановлюються диски на 4200 об / хв , але такий вінчестер буде досить повільний у роботі .

По-третє , і ємності у таких вінчестерів будуть явно менше , ніж у тих , які встановлюються в настільні комп'ютери. Якщо для десктопів зараз нормальним вважається ємність в 300-500 Гб , але в ноутбуках досить часто можна зустріти 160-250 Гб , якщо не менше ( особливо це стосується нетбуків ) . Як правило , більшість жорстких дисків підключається до ноутбука через інтерфейс SATA.

Якщо ж ви не хочете лізти всередину ноутбука , щоб збільшити первісну ємність вінчестера , а більше місця вам треба просто конче - то можна купити і підключити зовнішній жорсткий диск . Коштують вони , звичайно, трохи дорожче внутрішніх , але проблем з їх встановленням у вас практично не буде - вони легко підключаються через порт USB або eSATA .

Ну і , звичайно ж , обов'язково варто сказати про стрімко набирають популярність SSD- дисках - або ж твердотільних накопичувачах . Вони набагато більш надійні, ніж звичайні вінчестери , так як всередині них немає рухомих частин (звідси і назва - твердотільні накопичувачі ) . А раз нема чому рухатися , то нема чому і зламатися при різкому русі або ударі саме в момент зчитування або запису ( саме так ламається величезна кількість жорстких дисків). Крім того , слід зазначити , що твердотільні накопичувачі споживають менше електроенергії , ніж звичайні вінчестери. Ну і , звичайно ж , менший розмір , відсутність шуму при зчитуванні й запису і великий діапазон робочих температур. Недоліки SSD - дорожнеча , менші ємності і більш швидкий знос , ніж у вінчестерів.

Найчастіше твердотільні накопичувачі зараз можна зустріти в нетбуках і іміджевих дорогих ноутбуках - проте їх ємність там залишає бажати кращого. 128 Гб - це все ж катастрофічно мало , а 256 - це вже дуже дорого.