Корзина
1045 отзывов
Стань нашим постоянным клиентом и получай скидкиПодать заявку
Оригинальные запчасти к ноутбукам и планшетам
+380930501003
+380
93
050-10-03
+380
93
050-10-03
Life
+380
68
326-47-47
Kyivstar
+380
95
588-67-63
MTC
Сейчас компания не может быстро обрабатывать заявки клиентов. Заказы и сообщения для компании, присланные с 19.08.2017 до 20.08.2017, будут обработаны позже. С 21.08.2017 компания продолжит работу в обычном режиме.

Дисплей, матриця, екран для ноутбука

Дисплей, матриця, екран для ноутбука

18.05.16

Дисплей ноутбука , точніше , його діагональ , визначає розмір і вага всього пристрою. І тому, вибираючи ноутбук , ми звертаємо увагу саме на неї і при цьому випускаємо з уваги величезну кількість інших дрібниць , які , тим не менш , дуже важливі. Це і співвідношення сторін , і кути огляду , і дозвіл , і варіант покриття екрану , і багато іншого. Давайте зупинимося докладніше на кожному з цих пунктів.

Діагональ

Ноутбуки випускаються з дисплеями діагоналлю від 7 "( нетбуки ) до 18 " (ноутбуки для роботи з графікою і мультимедіа) . Звичайно , на крихітному екранчику в 7 " ви мало що розгляньте , але для тих , хто цінує мобільність , такий пристрій цілком зможе стати відмінним вибором. Найбільш оптимальною діагоналлю для середнього набору завдань стане 14-15 " , однак такі ноутбуки будуть важити 2,5-3 кг , що далеко не завжди буде оптимальним рішенням.

Вибираючи діагональ 12-13 " , ви отримаєте меншу вагу , але і менше простору на екрані. Якщо ж ви всерйоз збираєтеся працювати на ноутбуці з графікою , дивитися багато фільмів , то найкраще буде віддати перевагу 17-18 " .

Формат і співвідношення сторін

Більшість що випускаються зараз ноутбуків мають широкоформатні дисплеї із співвідношенням сторін 16:10 , в той час як дисплеї для десктопів і телевізори зовсім недавно мали співвідношення 4:3 (пам'ятаєте ці противні чорні смуги вгорі і внизу зображення? Ось вони , недоліки цього формату) , однак вже зараз широкоформатні телевізори та монітори займають все більше і більше місця на прилавках магазинів і в будинках покупців. Звичайно , на них набагато зручніше переглядати фільми , проте набір тексту на такому моніторі все ж буде дещо ускладнений тим , що дуже великі дільниці не зайнятого простору будуть знаходитися праворуч і ліворуч від робочої області. Втім , так як ноутбуки з звичайними дисплеями вже практично не випускаються , то доведеться до цього звикати .

До речі , варто відзначити , що широкоформатні фільми виглядають без смуг на пристроях із співвідношенням сторін 16:9 ( а не 16:10) , і тому зараз все більше і більше мультимедійних ноутбуків випускається саме з такими характеристиками. Ще один поки що значимий недолік широкоформатних екранів - це те , що далеко не всі ігри підтримують потрібне для цього дозвіл , тому в деякі з них вам доведеться грати в обрамленні чорних смуг до боків дисплея.

Дозвіл

Ну і так як більшість дисплеїв широкоформатні , то і дозвіл на них дещо відрізняється від того , яке присутнє на звичайних моніторах. Замість 1024х768 у нас буде 1024х600 , замість 1280х1024 - 1280х800 , 1400х1050 замінить 1440х900 і так далі. Крім того , максимально підтримуваний дозвіл також часто позначається малозрозумілою звичайному користувачеві абревіатурою начебто WXGA + .

А ось і їх розшифровки :
WXGA - 1280 × 800
WXGA + - 1440 × 900
WSXGA + - 1680 × 1050
WUXGA ( Full HD ) - 1920 × 1200

Дозвіл в чому пов'язане з діагоналлю , і тому серед 10- дюймових пристроїв найбільш поширене дозвіл 1024х600 , серед 15 - дюймових - 1280х800 і так далі. Якщо ж у пристрою присутній більший дозвіл , ніж « належить» , то це означає високу якість дисплея і підвищену чіткість картинки.

І ще один нюанс. Ми не рекомендуємо вам зменшувати «рідне » дозвіл дисплея , хоча такі можливості і передбачені - відразу сильно погіршиться якість картинки. Це відбувається тому , що в своїй загальній масі екрани «заточені » саме під те дозвіл, який спочатку для нього призначено. Краще збільшити шрифти та розміри іконок , якщо все це здається вам занадто дрібним .

Тип покриття дисплея

Дисплей може бути глянсовим або матовим . Його тип легко можна визначити на око - наблизьте до екрану своє обличчя , і якщо ви побачите своє відображення , то перед вами саме воно - глянсове покриття . Воно має набагато більш якісною передачею кольору , кращою контрастністю , яскравістю. Якщо ви будете дивитися фільми , грати і редагувати графіку , то вам підійде саме такий тип покриття. Його недоліки - надмірні відблиски , які будуть виникати в умовах яскравого освітлення. На вулиці таким дисплеєм буде користуватися практично неможливо. Матове ж покриття істотно здешевлює вартість ноутбука , та й на вулиці з ним цілком можна працювати , однак доведеться забути про соковитих кольорах і інших принади якісного зображення .

Підсвічування

Забезпечує яскравість дисплея. Однак далеко не завжди рівень підсвічування рівномірний, тому, якщо у вас є можливість оцінити її безпосередньо на ноутбуку , то це обов'язково слід зробити. Якщо ви побачите смужки білого світла (вони зазвичай помітні по краях дисплея ) , то це буде говорити про не дуже хорошій якості матриці дисплея. Втім , зараз таке зустрічається навіть у досить якісних пристроїв.

Останнім часом все більшої поширеність отримала світлодіодне підсвічування (LED ) , яка якісніша , ніж звичайна. Як правило , її наявність вказується в характеристиках ноутбука.

Кути огляду

Як правило , найбільш якісне зображення на екрані ноутбука ви отримаєте , якщо будете дивитися прямо на нього , нікуди не відхиляючись . І чим якісніше дисплей , тим більше можливі відхилення по горизонталі і вертикалі без погіршення якості картинки. Втім , навіть на сучасних дисплеях при досить невеликому відхиленні вгору картинка розмивається , вниз - інвертується. Трохи краще виглядає ситуація з « вправо- вліво ». Якість кутів огляду визначається при « особистому знайомстві » з ноутбуком , але якщо у вас до покупки немає такої можливості , то завжди можна почитати в інтернеті огляди ноутбуків, де , як правило , ретельно досліджується цей параметр і , до того ж , ілюструється картинками.