Корзина
1046 отзывов
Стань нашим постоянным клиентом и получай скидкиПодать заявку
Оригинальные запчасти к ноутбукам и планшетам
+380930501003
+380
93
050-10-03
+380
93
050-10-03
Life
+380
68
326-47-47
Kyivstar
+380
95
588-67-63
MTC

Ноутбук не включаеться, що робити?

Ноутбук не включаеться, що робити?

19.05.16

Якщо ваш ноутбук не запускається зовсім, або запускається , але не завантажується належним чином , цілком можливо , що ви можете виправити ноутбук самостійно , не вдаючись до послуг сервісного центру . У цій статті будуть описані найбільш часто зустрічаються несправності та способи їх вирішення .

ситуація 1
Ноутбук схоже помер. Ви підключаєте адаптер змінного струму , але світлодіоди ( індикатор живлення , індикатор жорсткого диска , індикатор заряду батареї , і т.д.) не загоряються , і ноутбук не реагує на натискання кнопки живлення .

Насамперед у цій ситуації варто перевірити розетку , мережевий провід блоку живлення і блок живлення ноутбука. Для перевірки розетки можна підключити до неї настільну лампу або інший електроприлад . Переконайтеся , що при підключенні до розетки зі змінним напругою 220 В загоряється індикатор присутності напруги живлення на блоці живлення. Якщо на вашому блоці живлення відсутній індикатор , Ви можете виміряти вихідну напругу за допомогою вольтметра . Якщо розетка справна , а індикатор не загорається і на виході блоку живлення відсутній живить напруга , знайдіть завідомо справний мережевий провід та блок живлення. Цілком можливо , що ноутбук здається мертвим з причини несправного блоку живлення і розрядженою батареї. Якщо Ви точно знаєте , що блок живлення працює коректно і видає правильне напругу на виході , а ноутбук і раніше не включається , швидше за все у вашого ноутбука несправний контролер живлення або ланцюга живлення на материнській платі. У такому випадку материнська плата потребує ремонту. Якщо у вас є блок живлення на заміну , переконайтеся , що використовуєте відповідний. Вихідна напруга повинна бути точно таким же як на оригінальному адаптері . Вихідний струм повинен бути таким же або вище , але не нижче.

ситуація 2
При підключенні блоку живлення на ноутбуці загоряються індикатори подачі живлення і заряду батареї. При натисканні на кнопку включення ноутбук не включається , при цьому не чутні звуки роботи вінчестера , кулера системи охолодження і приводу оптичних дисків.

Якщо індикатор живлення загоряється , це означає , що ноутбук отримує напругу живлення від блоку живлення . Найімовірніше блок живлення справний , але про всяк випадок виміряйте вихідна напруга за допомогою вольтметра і переконайтеся , що воно відповідає вказаному на блоці живлення. У цьому випадку може допомогти наступний рада : від'єднайте блок живлення від ноутбука , вимкніть батарею і залиште ноутбук на 2-3 хвилини. Після цього підключіть блок живлення до ноутбука. Іноді це допомагає. Якщо ноутбук включився , найімовірніше , що батарея вийшла з ладу.

Також така поведінка ноутбука може вказувати на проблеми з оперативною пам'яттю . Спробуйте перевстановити модулі пам'яті , просто вийміть їх з слота і встановіть назад. Спробуйте встановити модуль пам'яті в інший слот ( якщо такий є). Якщо у вас два модулі пам'яті , спробуйте видалити їх по одному і запустити ноутбук з одним модулем пам'яті. Якщо ноутбук працює з одним модулем пам'яті в обох слотах і не працює з іншим модулем пам'яті в обох слотах , значить інший модуль пам'яті несправний і вимагає заміни. Якщо ноутбук працює з обома модулями пам'яті в слоті А і не працює з обома модулями пам'яті з лоті Б , значить слот пам'яті Б несправний і доведеться міняти материнську плату, або використовувати тільки один слот пам'яті.

ситуація 3
При натисканні на кнопку живлення ноутбук включився і видав серію з коротких і довгих сигналів. Зображення на матриці відсутня. Спробуйте провести пошук несправного модуля пам'яті , як було описано вище , знайдіть завідомо справний модуль пам'яті , найімовірніше сигнал про помилку означає несправність модуля або модулів пам'яті. Також подібні сигнали можуть свідчити про несправному відеочіпі , який потребує заміни.

ситуація 4
При натисканні на кнопку живлення ноутбук включається і нормально завантажується ( світлодіод жорсткого диска блимає ) але зображення на матриці відсутня. У цій ситуації потрібно підключити ноутбук до зовнішнього монітора . Якщо зображення на зовнішньому моніторі присутній , швидше за все у ноутбука несправний відеочип , або шлейф матриці , або матриця . 

ситуація 5
При натисканні на кнопку живлення ноутбук включається , але Ви чуєте повторювані клацання або скрегіт . Найімовірніше Ви чуєте цей шум через несправний вінчестера. Зніміть вінчестер і включіть ноутбук без нього , якщо шум зник - проблема в вінчестері , необхідно замінити вінчестер. Якщо при включенні ноутбука Ви чуєте повторювані клацання або скрегіт , але операційна система завантажується , можна протестувати вінчестер однієї з тестових програм , наприклад VICTORIA або HD Tune Pro .

ситуація 6
Ноутбук включається , завантажує операційну систему і нормально працює , проте через деякий час вимикається сам без будь-якої причини і попереджень. Після перезавантаження ситуація знову повторюється. Швидше за все проблема в перегріві процесора. Прислухайтеся до охолодному вентилятору, переконайтеся що він працює. Якщо кулер працює , значить система охолодження забита пилом і потребує профілактики . Також проблема може бути в несправному модулі пам'яті , скористайтеся описаними вище порадами . Якщо ноутбук завантажує операційну систему , можна запустити тест оперативної пам'яті , для цього зазвичай використовують програму Memtest86 + . Протестуйте оперативну пам'ять і замініть несправний модуль пам'яті.